سوالات متداول

چنانچه نمایندگان و عاملان فروش در شهرستانها تمایل به اخذ غرفه و شرکت در نمایشگاه بازرگانی در شهرستان محل خودباشند، می توانند درخواست خود را به واحد بازرگانی و فروش شرکت ارایه نمایند. شرکت بسپار شیرکوه یزد پس از بررسی چنانچه نظر مساعد داشته باشد، خدمات ارسال و نصب دکوراسیون، نمونه محصول، کاتالوگ و بخشی از هزینه های اخذ غرفه را متقبل می شود.

نمایندگان رسمی و عاملان فروش پس از ارزش ریالی محصولات خریداری شده که در قرارداد فی مابین قید شده است می توانند نسبت به درخواست تابلو فروشگاه اقدام نمایند. شرکت تابلو فروشگاه را به طور رایگان ساخته و نصب می نماید.

بله، نمایندگان رسمی، عاملان فروش و نصابان با توجه به ارزش ریالی خرید محصولات گروه تولیدی بسپار شیرکوه یزد از ابتدای هر سال در وضعیت رتبه بندی قرار گرفته و در پایان هر سال رتبه هر مشتری به آگاهی آنان می رسد. جزییات نحوه رتبه بندی مشتریان در آینده از طریق همین سامانه (BB) به آگاهی مشتریان ارجمند می رسد.

در سامانه آنلاین بسپار بسکت (BB) به طور خودکار هر سه ماه یکبار (ابتدای هر فصل سال ) صفحه نظرسنجی برای نمایندگیهای رسمی و عاملان فروش ظاهر شده و آنان می توانند به طور الکترونیکی و آنلاین نظرات و پیشنهادهای خود را درباره محصولات و خدمات شرکت ثبت و ارسال نمایند.

نمایندگی ها و عاملان فروش پس از عضویت در بسپار بسکت (BB) و ثبت سفارشات خرید خود، می توانند سوابق سفارشات خرید خود را از زمانی که به عضویت سامانه بسپار بسکت (BB) درآمده اند مشاهده نمایند.

برای شهرهایی که نمایندگی و یا عاملیت فروش محصولات گروه تولیدی بسپار شیرکوه یزد نباشد، می توانید درخواست نمایندگی خود را به واحد بازرگانی و فروش شرکت بدهید. پس از بررسی شرایط احراز نمایندگی و پذیرش از سوی شرکت، اقدام به عقد قرارداد و واگذاری نمایندگی در آن شهر می گردد.

در صورتی که نمایندگی رسمی برند های بسپارشیرکوه,آبشار شیرکوه و یا بست پایپ را از مجموعه دارا می‌باشید پس از عقد قراداد نمایندگی یا عاملیت فروش، ثبت نام شما توسط واحد فروش انجام می‌شود و نام کاربری و رمز عبور برای شما ارسال می‌گردد

بله. قیمت ها به روز آوری و در دسترس شما می باشد.

با ثبت نام در بسپار بسکت به راحتی میتوانید سفارش خود را ثبت کنید و لحظه به لحظه آن را پیگیری نمایید.